Can sıkıntısını giderecek şeyler


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Bu dünyada ister zengin ol ister fakir, ister kız ol ister erkek, ister müslüman ol ister gayrimüslim, ister Türk ol ister başka milletten ol herkes istisnasız bir şekilde can sıkıntısından muzdariptir. Ara ara can sıkıntısını gidermeyi başarsak da genel olarak can sıkıntısı kalıcı ve asla bitmeyen bir illettir. Peki canımız çok fena sıkıldığında ne yapmalıyız? Can sıkıntısının geçmesi için neler yapılabilir?

Can sıkıntısı nasıl geçer, can sıkıntısını giderecek şeyler nasıl yapılır, can sıkıntısını giderecek dualar nasıl yapılır, can sıkıntısını giderecek oyunlar, can sıkıntısını gıdermek, can sıkıntısına ne iyi gelir? Bu soruların yanıtlarını ve çok daha fazlasını yazının devamında bulacaksınız…

 Can sıkıntısına iyi gelen bir oyun

Zorlu Serüven

Zorlu serüven oyunumuzda kahverengi küpümüzü çıkışa ulaştırmalıyız. Fakat diğer küpler ve engeller tarafından işimiz oldukça zor. Kontrolü 2 farklı şekilde sağlayabilirsiniz. Dilerseniz mouse’unuzun sol tık tuşu ile veya boşluk tuşu ile küpü zıplatabilirsiniz. Size bir tavsiyemiz küpler arasındaki boşluklara atlarken zamanlamanızı iyi hesaplamalısınız. İyi Eğlenceler..Oynamak için tıklayınız.

Can Sıkıntısını Gidermek İçin 10 Öneri

can-sikintisindan-kurtulmak

Can sıkıntısı nedir? Nasıl bir şeydir? Aslında bunu bilmeyen ve yaşamayan yoktur.Tanımını yapması zor olsa da hepimiz yaşadığımız haliyle tanımlıyoruz. Can sıkıntısı dediğimiz şey,tekdüzelikten kaynaklanan iç sıkıntısıdır. İtiraf etmek gerekir, her şeyin aynı gitmesi biraz sıkıcı öyle değil mi? ”Canım sıkılıyor” cümlesini çok duyarız, çok kullanırız. Aradığımız bir şeyi bulamayınca canımız sıkılır, sınava girmeden önce canımız sıkılır, yapacağımız işlerin planını çıkaramadığımız için canımız sıkılır, ne yapacağımızı bilemediğimizde canımız sıkılır, her günü aynı yaşamak canımızı sıkar, kötü bir haber alırız canımız sıkılır… Canımız her şeye sıkılıyor. Peki can sıkıntısı hangisi ile tarif edilir? Bana göre bir çok can sıkıntısının nedeni kaygıdır. Kaygılandığımız her şeye canımız sıkılır. En kötü can sıkıntısı tekdüzelikten kaynaklanan can sıkıntısıdır diye düşünüyorum. Ne yapacağını bilememek.. Gelin can sıkıntılarımızı nasıl giderdiğimize bir bakalım;

ilginc-bilgiler
 Canım sıkılıyor diye dile getirdiğimizde ilk karşılaştığımız tepki ”sıkı can iyidir,kolay çıkmaz” ya da ”kendini dinleme, boşver geçer”..

faydali-bilgiler

Hepimiz duymuşuzdur eskilerden kalma şu sözleri ”tedbili mekan,sıla-i rahim”.Mekan değiştirmekte ferahlık vardır.Sıla-i rahim dediğimiz şey,akrabaları ziyaret etmek anlamına gelir.Eskiler bunu hep söyler ve haklılar.

odevlere-yardimci-bilgiler

Evdeki eşyaların yerini değiştirmek can sıkıntısına iyi gelir.Yaşadığımız ortamın tekdüzeliğini bozmuş oluruz.

enterasan-bilgiler

Meşgul olacağımız işler yapmak.Bunun başında evde hararetli bir temizlik çalışmasına girmek geliyor.

ogrencilere-bilgiler

Kimimiz kitap okuyarak,kimimiz televizyon izleyerek,kimimiz resim yaparak bu sıkıcı ruh halinin üstesinden gelmeye çalışır.

her-konudan-bilgiler

Arkadaşlarla kahve içmenin keyfi bir başka güzel olur.Farklı bir ortamda arkadaşlarınızla kahve içmek kesinlikle iyi gelecektir.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Aile bireylerinin ilginç fotoğraflarını çekip bir slayt gösterisi halinde hep beraber izleyebilirsiniz.

en-kolay-bilgiler

Ayrıca ibadet etmenin ya da dua etmenin can sıkıntısına iyi geldiğini birçoğumuz biliyoruz.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Spor yapmak can sıkıntısına iyi gelir.Hem bedenen hem ruhen güzelleştiğinizi göreceksiniz.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Bazen ne yaparsak yapalım can sıkıntısı geçmez.Bu durumda can sıkıntısına bir süreliğine teslim olmak gerekir.Bir süre kendimizi dinlemek ve beklemek iyi gelir.

”Can sıkıntısına ne iyi gelir” sorusuna verilecek cevap kişiden kişiye değişir.Önemli olan bu süre içerisinde kötü şeylere yönelmememiz.En iyi çözüm doğal olandır.Can sıkıntımızı gideren her şey faydalı şeyler olsun.

Can Sıkıntısını Gideren 27 çözüm

 

 Can Sıkıntısını Gideren 27 çözüm

1. Haydi topla tüm makyaj malzemelerini ve anneni baştan yarat! Saçlarınıkılığını kıyafetini makyajını kendi zevkine göre yap. İlk başta annen itiraz edebilir ama biraz ısrar edersen biricik kızını kıramayacaktır. Bu işin sadece sonucu değil süreci de çok eğlenceli.

2. Annenin gizli tarifini kullanarak babanın en sevdiği keki hazırla. Babaların kalbine giden yol mideden geçer ne de olsa

3. Kendine bir çanta dikmeye ne dersin? Böylece hem eğlenecek hem de eşi benzeri olmayan bir çantaya sahip olacaksın.

4. Odanı yeniden dekore et. Posterleri yenile. Eşyaların yerini değiştir. 
Varlığından sıkıldığın eşyaları yepyeni bir görünüme kavuştur. Bunun için Evim Dergisi’ne göz atman yeterli
.
5. Gardırobunu aç tek tek kıyafetlerini dene sanki bir partiye gidiyormuşsun gibi hazırlan. 

6. Arkadaşlarınla birlikte sinemaya git
.
7. Küçük kardeşini lunaparka götürmeye ne dersin? Onunla birlikte çarpışan 
arabalara binmeyi ihmal etme. Çocukken ne çok eğlenirdin unuttun mu?

8. Tabu’yu hep arkadaşlarınla oynadın şimdi de ailenle oyna! Çok eğleneceğin garanti!

9. Fotoğraf makineni al ve aile bireylerinin en ilginç hallerini fotoğrafla. Çektiğin her karenin altına ilginç yorumlar eklemeyi de unutma.

10. Kendine dev bir puzzle al. Tamamladığında çerçeveletip sevgiline hediye et. Onun için bir şeyler yapmış olmak hem seni hem onu mutlu edecek.

11. Aile albümünü yeniden düzenle böylece zaman makinesinde keyifli bir yolculuğa çıkmış olacaksın.

12. Arkadaşlarının da katılacağı küçük çaplı bir spor turnuvası organize et.

13. Youtube’dan günlük en çok izlenen videoları takip et. En çok beğendiğin videoları arkadaşlarına da izlet.

14. Arkadaşlarınla Türk kahvesi içip fal kapat.

15. Erkek arkadaşınla Playstation oyna. Araba yarışı veya futbol tarzında bir oyun seçersen hem can sıkıntını gidermiş hem de erkek arkadaşını mutlu etmiş olursun.

16. Kankanı da yanına al ve indirimdeki mağazaları dolaşın. 

17. At binmesini öğren! Hatta erkek arkadaşınla birlikte binicilik dersi alın. Bu aktivite can sıkıntını giderecek romantik bir çözüm önerisi!

18. Sizin kızlarla hikaye tamamlamaca oyunu oynayın. Nasıl mı? Ortayahikayenin girişini oluşturacak bir cümle at. Unutma cümlede yer ve zaman öğeleri mutlaka olmalı. Örneğin ”Sisli ve serin bir bahar gecesi ormanın derinliklerinden tüyler ürpertici bir ses yükselir…” Diğerleri senin cümlenin üzerine yenilerini ekleyecekler. Hikayenizi oluşturduktan sonra not etmeyi unutmayın ki okuyup tekrar tekrar eğlenin.

19. Her gün onlarca reklam izliyoruz. Mutlaka aralarında beğendiklerin kadar sinir oldukların da vardır. Peki sen olsaydın o ürüne nasıl bir reklam hazırlardın? Arkadaşlarını topla ve birlikte beyin fırtınası yapın. Bakalım kim daha yaratıcı?

20. Pijama partisi vermek için kolları sıva. Partinin sıradan olmasını engellemek için tüm detayları hesapla.

21. Bowling ya da bilardo oynamaya ne dersin? Kaybeden grup kazanan grubun hesabını da öder

22. Evde maskeler hazırlayarak kendini güzellik kampına al.

23. Bir blog edinip paylaşmak istediğin şeyleri yayımla.

24. Dream Tv’yi aç müziğin sesini yükselt başla zıplayarak dans etmeye bağıra bağıra şarkı sözlerilara eşlik etmeye.

25. Kitap oku. ”Kitap okumak canımı daha çok sıkar” diyorsan mutlaka macera veya gerilim türünden sürükleyici bir romanı tercih et.

26. On yıl sonra nerede neler yapıyor olacaksın? Haydi hayal kur ve hayallerini yaz.

27 İskambil kağıtlarını al dileğini tut ve kendine bir fal aç. 

Can Sıkıntısını Yenmek

Viktor Vasnetsov'dan Bazı önemli konular nasıl olmuş da bu kadar göz ardı edilmiş aklım almıyor. Can sıkıntısı bildim bileli bir çok insanın (ben de dahil olmak üzere) baş belası olmuştur. Hiçbir şeyden zevk alamamak, sıkılmak, monotonluk, boğucu düşünceler. İnsan hem zamanını heba eder, hem de mutsuz olur. Peki buna sunulan çözümler ne ? İlk aşamada önüne televizyon sunulur, artık yarışma mı olur, belgesel mi olur, çizgi film mi olur o sana kalmış. Eğer internetle aran iyiyse başlarsın o forum senin bu blog benim dolaşmaya (tanıdık gelmiş olabilir mi…), yazmak bile zor gelir, amaçsızca ilginç bir şeyler ararsın. Sonuçta ya sıyrılırsın o ruh halinden ya da yatıp uyursun.

Bu makaleyi yazmaya 15-20 dakika önce aniden karar verdim. Biraz komik gelebilir ama olay şöyle gelişti: İçi dopdolu ilişkiler serisi için 3. bölümü yazmayı düşünürken eski yazılara göz attım. Orada can sıkıntısı ile ilgili yazıp da daha sonra tekrar dönerim dediğim yeri okudum ve farkettim ki uzunca bir süredir canım hiç sıkılmıyor. Oldukça ilginç geldi ve üzerine düşününce aslında olayın çok da garip olmadığını gördüm.

Şimdi can sıkıntısını yenmek için beraberce adım adım ilerleyeceğiz.

Can Sıkıntısı Nedir ?

Öncelikle kavram karmaşası yaratmamak için, bahsettiğim can sıkıntısı (boredom:İng.) isteksizlik, bir şey yapmayı istememek, zevk almamak hali. Yoksa kötü bir olaya veya birisine canım sıkıldı şeklindeki kızgınlığa benzer duygu değil.

Can sıkıntısı öncelikle bir histir. Can sıkıntısını görmeyiz, işitmeyiz, sayamayız, çizemeyiz, sadece hissederiz ve anlatabiliriz. Aynı acıkma, susama, korku ve mutluluk gibi. İnsan acıktığında, bilinçdışı (veya tercihine göre altı/üstü) sistemimiz bilincimize sinyal gönderir “Enerji depoları boşalıyor, yiyecek bir şeyler bulup depoyu doldur”, veya susayınca ” Fazla su kaybettin, bünyeye zarar vermemek için takviye lazım”.

Eğer kendini bir araba olarak düşünürsen, arabayı süren şöför bilinç, geri kalan her şey de bilinçdışı olur. Bilinç ve bilinçdışı ise basit birkaç gösterge ile haberleşir. Benzin göstergesinin kırmızı yanmasını kötü bir olay olarak algılayabilirsin ama işin aslı, gerçek kötü olay ortaya çıkmadan (yolda kalmak) seni uyaran bir ışık olduğudur. Uyarı ışığının yanmasının sebebi, o zamana kadar depoyu doldurmamış olman ve kısa süre içinde doldurmazsan yolda kalacak olman gerçeğidir.

Uzun lafın kısası, can sıkıntısı kötü bir şey değildir. Bizi asıl kötü olaya karşı uyaran bir sistemdir sadece.

Neden Canımız Sıkılıyor ?

“Can sıkıntısı : Arzulamayı arzulamak.” Tolstoy – Anna Karenina

Nasıl ki benzin göstergesi kırmızı yanarken gidip lastikleri şişirirsem işe yaramaz, can sıkıntısını yenmenin başı da bu hissin bizi neye karşı uyardığını tam olarak anlamaktan geçer. Neden canım sıkılıyor, veya bu konu neden sıkıcı sorusuna mantıklı cevap veren kimseyi görmedim. Fakat kendi kendime neden canım sıkılmıyor diye sorduğumda dişe dokunur bir kaç cevap buldum. Canım sıkılmıyor çünkü:

 • Her akşam uğraşmak için yanıp tutuştuğum bir iş var (şu anda okumakta olduğun şey :) )
 • Bu uğraşımdan fayda sağlıyorum (bir çok şey öğrendim, ufkum genişledi, ücretsiz kitap okuma şansım doğdu,…)
 • Bu uğraşımdan başkaları da fayda sağlıyor (kaliteli ve süzülmüş içerik,insanlarla paylaşım, daha verimli uyumak,…)
 • Yetilerimi kullanabiliyorum (programcılık, meraklılık, yazma, tasarım-ki bundan tam emin değilim ;) )
 • Çalıştıkça etkisi de artıyor ve ileriye doğru devam ediyor, şimdiden belli olan bir sonu yok (site istatistiklerinde ziyaret sayısı her hafta bir önceki haftadan daha fazla oluyor)
 • Ulaşmak istediğim ve ölçtüğüm açık hedefler var. (belirli bir ziyaretçi oranı, haftalık yazı adedi, yorum miktarı)

Şimdi ise ilk soruyu daha kolay cevaplayabilirim, yani canım neden sıkılır ?

 • Uğraşmak için yanıp tutuştuğum bir iş yoksa,
 • Uğraşılarımdan ben ve başkaları fayda görmüyorsa,
 • Yeteneklerimi kullanamıyorsam,
 • Ne kadar uğraşsam da gelişme olmuyor veya gidebileceği yer şimdiden belli veya kısıtlıysa,
 • Ulaşacağım bir hedef yok veya muallaksa,

O zaman canım sıkılır.

Bu liste uzatılabilir, eklemeler yapılabilir, fakat en önemli noktalar değişmeyecektir. Can sıkıntısı nedir sorusuna verebileceğim en özet cevap : “Yeteneklerini kullanarak fayda sağlayan bir amaca yönelik çalışmıyorsam, bunu fark etmemi sağlayacak şey can sıkıntısıdır.” Sen de benzer kendi cevabını bulabilirsin.

Elveda Can Sıkıntısı

Araba örneğinden devam edersek, uyarı lambası yandığında bir kaç şey olabilir:

1) Eğer lambanın neyi ifade ettiğini bilmiyorsan, depo boşalana kadar gider, sonra araba durunca da her yerini kontrol edip şansın varsa benzinin bittiğini anlarsın veya geçenlerden yardım istersin. Bir şekilde yola tekrar koyulunca yine kısır döngüyü yaşarsın.

2) Lambanın ne işe yaradığını bilip de görmezden gelirsen, depo boşalınca elde bidon benzinliğe gider, depoyu biraz doldurur sonra tekrar yolda kalır ve kısır döngüden yine çıkamazsın.

3) Lambanın ne işe yaradığını biliyorsan, ilk benzinciye girer, paran yettiğince benzin alıp yola devam edersin.

Seçenekler bunlar, fakat aslında bir gizli seçenek daha var.

4) Eğer lambanın ne işe yaradığını biliyorsan, onun hemen yanındaki ibrenin de ne işe yaradığını öğrenebilirsin. Evet, benzin seviyesini gösteren ibre. Uyarı lambasını hiç görmeden kendini ayarlayıp, benzin azaldıkça uygun yerlerde (önüne ilk çıkanda değil) durup deponu doldurursun.

1) “Off ya niye canım sıkılıyor benim böyle !”  seviyesini bu yazıyı okuyarak geçmiş bulunuyorsun.

2) “Canım sıkılıyor, bakalım ne var TV’de” seviyesi ise görmezden gelmektir. Eninde sonunda araba duracak.

3) Ne yapman gerektiğini biliyorsun, veya zaten yapıyorsun ama bir süre uzak kaldın. Olsun, fark ettin, şimdi üzerine git.

4) Buradaysan bu yazıyı biraz tebessümle okuduğunu tahmin ediyorum.

5) …?

Kendimi değerlendirirsem, 3 ve 4 arasında gidip geliyorum. Şimdi geçmişe baktığımda keşke bu anlayışa o zaman sahip olsaymışım diyorum. Özellikle üniversitede ayları, haftaları, hatta yılları can sıkıntısıyla geçirdim. Canım sıkılıyordu, fakat o zaman etrafımdaki herkesin bir şekilde canı sıkılıyordu. Canım sıkılıyor dediğimde, “boşver geçer”den başka laf duymayınca insan olayı kanıksıyor. Yani bunu gayet normal, yaşamın bir parçası olarak algılıyordum. İnsanlar doğar, büyür, uyur, koşar, coşar, canları sıkılır, sever,üzülür… bunlar normal ve kaçınılmaz şeylerdir gibi geliyordu.

Ama değil.

Can sıkıntısı insan yaşamının bir parçası olması gereken normal bir his değil !

Parmaklarını şıklatarak yaşamını değiştiremezsin. Fakat her şey önce farkındalıkla başlar. Şimdi bu konuyu artık fark ettiğine göre harekete de geçebilirsin.

“Yeteneklerini kullanarak fayda sağlayan bir amaca yönelik çalışmak” süslü ve kışkırtıcı bir cümle, ama gerçekten yapman gereken bu. Yeteneklerini keşfetmek, senin için faydayı tanımlamak, amacını bulmak  ve çalışmak hep senin yapacağın şeyler. Matrix filminde Morpheus’un dediği gibi:

Sıkıntıya Ne İyi Gelir

 Sahi can sıkıntısı nedir, nasıl bir şeydir? Sizin can sıkıntınız benimkine benzer mi?  Aslında bunu yaşamayan ve bilmeyen yoktur.Boşluktan, tekdüzelikten, bezginlik gibi nedenlerden kaynağını alan ruhsal yorgunluktur. “İç sıkıntısı” demek de mümkündür…

Can sıkıntısı ile kaygı (endişe) aynı şeyler midir? Hayır aynı şeyler değildirler. Örnek verecek olursak sınav öncesi bir öğrencinin duyduğu şey kaygıdır ve başarısız olma korkusundan kaynaklanır. Bütün bir gün evde yalnız başına kalan birinin hissettiği şey ise can sıkıntısıdır.Bazı insanlar deneme yolu ile can sıkıntılarını giderecek yolları bulurlar. Bunların başında meşguliyet, bir iş yapmak gelmektedir.

Psikiyatrinin kurucularından Freud, ofisteki yardımcısı bayanın “Canım sıkılıyor, ne yapabilirim?” dediğinde, ona aslında sakladığı kitabını kaybettiğini söyleyerek bulmasını rica edermiş! Kendisini işine verip bütün dertlerini bir süreliğine de olsa unutan insanları siz de çok görmüşsünüzdür.Bizde ise “Canım sıkılıyor, ne yapsam ki!” türlü bir yakınmaya verilen cevap çoğunlukla “Sıkı can iyidir, kolay çıkmaz!” ya da “Boş ver geçer!”gibi ilgisiz bir cevap olur!

Halbuki eskilerden kalma tebdili mekan, sılaı rahim gibi sözleri çok duymuşsunuzdur. Birincisi “çevre değiştirme”, ikincisi “yakınları ziyaret”tir… Tebdili mekanda ferahlık vardır sözü, “Yer ve çevre değiştirmenin insana ferahlık sağlayacağını” anlatır.. Her ikisi de can sıkıntısına iyi gelir ve “Sılaı rahim yapmayanın amelleri kabul olmaz.” diye de bir hadis vardır…

Bazen ne yapsanız, ne etseniz can sıkıntınız geçmez! İşte o zaman bir süreliğine ona teslim olup, beklemek de işe yarayabilir… Ama bu arada kendinizi ödüllendirecek zararsız şeyler de yapabilirsiniz: Müzik dinlemek, çay içmek gibi…Ayrıca can sıkıntısına dua etmenin, abdest almanın ve ibadet etmenin de çok yararları vardır. Yoga, Spor gibi şeyler de faydalıdır.

“Aslında can sıkıntısı için ne iyi gelir?” sorusuna verilecek cevap kişiden kişiye değişir. Örneğin kimisi kitap okuyarak, kimsi TV seyrederek rahatlar…

Can Sıkıntısını Gidermek İçin Ne Yapılır?

 

Zaman zaman insanın hiçbir şeyden zevk alamadığı, hiçbir faaliyette bulunmak istemediği, hayatın güzel yönlerini göremediği, can sıkıntılı zamanları olur. Böyle anlarda büyük bir bunalıma düşeriz, eğer bu durumdan kurtulamazsak ruh sağlığımız tehlikeye girebilir. Bunu önlemek için hayattaki ufak detayları yakalamayı bilmemiz gerekir.

bunalim 200x300 Can Sıkıntısını Gidermek İçin Ne Yapılır?

İlk önce kendimizi tanımalıyız. Nelerden hoşlanıyoruz, bizi mutlu edecek şeyler neler,neden mutsuzum sorularına cevaplar bulmalıyız. Daha sonra bizi sıkıntıya ya da bunalıma sokan bu şeyleri hayatımızdan uzaklaştırmaya çalışmalıyız. Kendimize yeni hobiler edinmeli sosyal bir insan olma yolunda adım atmalıyız. Çağımızda artık sosyalleşme daha çok sanal dünya ile sağlanıyor. Okul, iş vs gibi arkadaşlıkların yanında artık internetten edindiğimiz arkadaş sayımız da bir hayli fazla. Tabi internetten arkadaş nasıl bulunur, nelere dikkat edilmelidir, bunları da gözardı etmemelisiniz. Bununla ilgili buradaki yazımızı da okuyabilirsiniz. Sanal dünyadaki arkadaşlıklarından faydalanabilirsiniz, ama sizi iyi yönde geliştirecek olmasına dikkat edin. Yazı yazmayı deneyin. Aklınıza gelen şeyleri, sıkıntılarınızı, sevinçlerinizi yazabilirsiniz. Ve hatta bunlarla ilgili bir kişisel blog sahibi de olabilirsiniz. Ben düşündüklerimi ve hissettiklerimi yayınlamam diyorsanız, kendinize saklayabilirsiniz elbette ancak şöyle bir gerçek vardır ki; yazmak insanı her zaman rahatlatır. Sanki en yakın dostunuzla konuşur gibi, içinizi dökebilirsiniz.
Fotoğraf çekmeyi öğrenebilirsiniz yada bu yolda kendinizi geliştirebilirsiniz. Resim yapmak, doğa yürüyüşlerine katılmak da sizin için hem geliştirici hem de güzel dostluklar oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bütün bunların yanında en önemlisi, kendi değerinizin farkında olmanız gerekir. Hayatın boşluğuna düşerek herşeyden vazgeçmek yerine, kendinize güvenerek, ilk önce kendiniz için çabalamanız gerektiğinin bilincinde olmalısınız.

Can Sıkıntısına 7 Eğlenceli ve İlginç Site Önerisi

İnternette gezinirken bazen, kendinize reset atmanız gerekebiliyor. Bu web siteleriyle ufak bir mola verebilirsiniz.

Not: Resimlere tıklayarak deneyebilirsiniz.

http://ibret.al/

F5 yaparak tekrar tekrar ibret alabildiğiniz ender site.
 

http://futureme.org/

İnsan karmaşık bir canlıdır. Düşündüğünü söylemeyebilir. Söylediğini yapmayabilir. Yaptığını söylemeyebilir. Söylediğine inanmayabilir.
Arçelik’in tasarımcılarından Özgür Mutlu Öz’ün dediği gibi dengesiz bir yapıya sahibiz. Bugün dediğimizi yarın unutabiliriz. Bugün yaptığımızdan yarın nefret edebiliriz. İyisi mi 5 – 10 sene sonrasına ya da bir kaç ay sonrasına bir mail atın kendinize, bakalım ne haldesiniz. Bu site sizi geçmişinizle yüzleştirmeye ant içmiş:)
 

http://weavesilk.com/

Media Player’ın ritimsel efektlerini bilmeyen yoktur. Müziğe uygun ritimsel dalgalar eklipsler falanlar filanlar işte biraz onu andıran, paintte aradığını bulamayan ve insanı, “ben ne güzel çiziyormuşum” yanılgısına düşüren bir site. Rahatlatıcı bir etkisi var deneyin.
 

http://livemocha.com/

“Bu devirde ingilizce şart aga” sloganıyla yola çıkmasalar da mantıklı bir atılım yaparak sizi shop tv’ler de satılan boyunuz kadar cd’ler ve kitaplardan kurtarıp dünyanın en geniş online dil öğrenme sitesini kurmuşlar. Sosyal medyayı takip edebilmek için ucundan bir yabancı dil yetse de. Ne demişler; Bir lisan bir insan.
 

http://www.befunky.com/

Teknoloji ne kadar gelişse de instagram fotoğrafları ne kadar sepyantik yapsa da bazen istediğiniz tonları siz ayarlamak istersiniz. Photoshop bilen tanıdığa “şu fotolara bir el at” demekten kurtaran basit arayüzlü bir site. Befunky için online photoshop diyebiliriz.
 

http://www.beonlineb.com/

Bu psikopatın amacı sanırım kişisel video klip deneyimi yaşatmak. Adamın eline koluna tıklayın.
 

http://www.themobiletracker.com/

Mobil takip sitesi. Kız/Erkek arkadaşın şu an nerede? Uydu üzerinden hangi binada hatta hangi köşesinde görebiliyorsunuz. Kimi bulmak istiyorsanız, onun numarasını yazıyorsunuz.
 

http://www.virtualpiano.net/

Küçüklüğünüzden beri hep piyano çalmak istediniz ama çalamadınız mı? Bu site sayesinde yine çalamıyacaksınız. Fakat bir piyano sahibi olabileceksiniz. Girip rastgele klavye tuşlarına basın. Bazen çaldığınızı bile düşündürebilen sesler çıkarıyor.
 

Sponsorlu Bağlantılar

4376 0

Yorum yapılmamış --> "Can sıkıntısını giderecek şeyler"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir