Elektrik ile diş dolgusu yöntemi 2014


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tıbbi cihazlar ve yepyeni tedavi yöntemleri sayesinde insanların hayatı daha kolay ve daha sağlıklı bir hale gelmeye devam ediyor.

Bundan önce dişinize dolgu yapılması gerektiği halde yaşayacağınız acının korkusuyla yaptığınız ertelemelere artık gerek kalmadı. Çünkü elektrik akımı verilerek yapılan diş dolgusu tedavisi sayesinde korku sizin için bir bahane olmaktan çıkıyor…

Dişçi Korkusuna Son (Diş Dolgusunda Yepyeni Yöntem)

Yeni yöntemle artık çürük dişler sivri uçlu aletlerle oyulmayacak, acısız ve kalıcı bir şekilde tedavi edilecek. İngiliz bilim adamlarının geliştirdiği yeni yöntem sayesinde dişçi koltuğu kabus olmaktan çıkıyor.

Artık dişçiden korkup tedaviyi ertelemenize gerek yok, yeni bulunan yöntem ile çürük dişler sivri uçlu aletlerle oyulmayacak, elektrik akımı ile tedavi edilecek. Yeni yöntemle artık çürük dişler sivri uçlu aletlerle oyulmayacak, acısız ve kalıcı bir şekilde tedavi edilecek. İngiliz bilim adamlarının geliştirdiği yeni yöntem sayesinde dişçi koltuğu kabus olmaktan çıkıyor.

Yöntemi geliştiren bilim adamlarından Nigel Pitts, mevcut tedavilerin ideal olmadığını, çürük tedavi edilirken dişin oyulup doldurulduğunu, yeni yöntemin ise dişe zarar vermediğini belirtti. Pitts, EARER adı verilen yeni yöntemle dişin kalsiyum miktarının normal hale getirilmesinin sağlandığını, dişin oyulması ve amalgam gibi maddelerde doldurulmasına gerek kalmadığını vurguladı.

Pitts bu yöntemle, düşük elektrik akımı kullanılarak zarar gören dişe kalsiyum ve fosfat minerallerinin gönderildiğine, dolayısıyla doğal işlemin hızlandırıldığına dikkati çekti. Yeni yöntemin ağrıya yol açmaması, dişe zarar vermemesi ve mevcut tedavilerle aynı fiyatta olmasının yanı sıra diş beyazlatma işleminde de kullanılabileceği belirtildi. Dişin kendini tedavi etmesini hızlandıran yöntem 3 yıl içinde kullanılmaya başlanacak.

Sponsorlu Bağlantılar

348 0

Yorum yapılmamış --> "Elektrik ile diş dolgusu yöntemi 2014"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir