Kediler karnını neden sevdirmez?


Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Kedilerin karnına dokununca neden tırmalar?

Bazı kediler karnını okşamak isteyince niçin izin vermez?

5213_1131515897021_1500981162_30572583_3824498_n.jpg (400×266)

Kediler kendileri istemedikçe karınlarının sevilmesini sevmezler, en savunmasız alanları; bir de sokak görmüş bir kediyse sanıyorum çok da güç olur izin vermesi.

Penisini yalaması ve kuyruğunu sallaması özel bir şeye işaret değil, yani genel olarak değil; mutlaka kendince bir derdi vardır.

Kediler neden karınlarına dokunulmasından hoşlanmaz?

Çoğu kedi karnına dokunulmasından hiç hoşlanmaz. İstemedikleri halde karınlarına dokunulduğunda da buna tırmalama ya da ısırma tepkisi verebilirler. Peki kediler neden karınlarına dokunulmasından hoşlanmaz?

Kediler avcı hayvanlardır. Avcı türler genellikle sevdiği, güvendiği ve tanıdığı hemcinslerine ya da sahiplerine kendilerine dokunması için izin verir. Bu açıdan bakıldığında şöyle denilebilir, kedinin karnı onun savunma açısından en hassas ve zayıf noktasıdır. 

Ayrıca kediler en çok karınlarına dokunulmasından irkilir ve uyarılırlar. Bu yüzden özellikle karınlarına dokunulmasına izin vermezler ve genellikle karınlarına dokunulmasına bir atakla karşılık verirler. 

Kediler tanıdıkları ve güvendikleri kişilere karınlarına dokunma izni verebilir. Bu güvenin oluşması için de uzun ve huzurlu bir ilişki gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

1215 0

Yorum yapılmamış --> "Kediler karnını neden sevdirmez?"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir